14 Nisan 2024, Pazar

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov Arasındaki Tarihi Buluşma

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ndan alınan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Tataristan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Rüstem Minnihanov arasında gerçekleşen ikili görüşmenin ardından tarihi bağlara vurgu yapıldı. İki lider arasında gerçekleşen bu önemli buluşmada, ilişkilerin güçlendirilmesi ve iş birliği olanaklarının ele alındığı belirtildi.

Görüşmede ayrıca bölgesel ve uluslararası konularda da görüş alışverişi yapıldı. Her iki liderin de bölgesel ve uluslararası meselelere karşı benzer vizyonları paylaştığı belirtilirken, karşılıklı iş birliği ve dayanışmanın önemi üzerinde duruldu.

Cumhurbaşkanı Tatar ve Devlet Başkanı Minnihanov’un gerçekleştirdiği bu verimli görüşme sonrasında, her iki ülkenin gelecekteki iş birliği ve dostluğunun daha da güçleneceği umudu dile getirildi. İki liderin karşılıklı olarak yakın ilişkilerin sürdürülmesinden duydukları memnuniyet de vurgulanırken, bundan sonraki adımların atılması konusunda kararlılık ifade edildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir