16 Nisan 2024, Salı

KKTC-Azerbaycan İlişkilerinde Yeni Adım: Heyet KKTC’ye Geldi!

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer, Tahir Budagov ve heyetini karşıladı. Başbakan Ünal Üstel’in liderlik ettiği bir günlük çalışma ziyareti kapsamında KKTC’ye gelen Azerbaycan heyeti, daha önce Azerbaycan’da ele alınan konuları gözden geçirmek ve yatırım fırsatlarını incelemek amacıyla KKTC’yi ziyaret ediyor.

Ziyaretleri sırasında Azerbaycan heyeti, KKTC’li iş insanlarıyla bir araya gelerek eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerindeki yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgiler alacak. Başbakan Üstel, ziyaretin önemine vurgu yaparak, KKTC-Azerbaycan ilişkilerinin hızla geliştiğini ve artan karşılıklı işbirliğinin ticaret hacmini yükselteceğini belirtti.

Üstel, Azerbaycan heyetinin KKTC’deki temaslarından memnuniyet duyduklarını ve bu ziyaretin ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Her iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğinin daha da ilerleyeceğini ifade eden Üstel, KKTC-Azerbaycan ilişkilerinin gelecekte de karşılıklı sevgi, kardeşlik ve güvene dayalı olarak devam edeceğini belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir