14 Nisan 2024, Pazar

KKTC Taksicisinin Güney Kıbrıs’ta Silah Satması Şüphesi!

Güney Kıbrıs basınında yer alan habere göre, Politis gazetesi ve diğer gazeteler, polis yetkililerinin 34 yaşındaki Türk asıllı bir taksicinin Güney Kıbrıs’ta silah satışı yaptığı şüphesi üzerinde durduklarını bildirdi.

Gazete haberinde, polisin son zamanlarda, KKTC’den Güney Kıbrıs’a sefer yapan bir taksi şoförünün belirli kişilere silah satışı yaptığı yönünde bilgiler aldığını aktardı.

Bu bilgiler üzerine polisin, geçtiğimiz salı günü, Derinya sınır kapısında, Türk asıllı bir kişinin kullandığı taksi aracını durdurduğunu ve arama yaptığını belirten gazete, arama sonucunda aracın gizli bir bölmesinde bir tabanca bulunduğunu ve tabancaya el konulduğunu ifade etti.

Medya, taksicinin bir Kıbrıslı Türk ile evli olduğunu, KKTC’de yaşadığını ve mesleği gereği sık sık Güney Kıbrıs’a seyahat ettiğini de aktardı.

Haberde yer alan bilgilere göre, 34 yaşındaki Türk taksici dün “Mağusa Bölgesi Mahkemesi”ne çıkarılarak 8 gün tutukluluk emri aldı.

Ayrıca, Türk asıllı şoförün, şu ana kadar Rum güvenlik birimleriyle iş birliği yapmadığı ve bu durumun sorgu sürecini zorlaştırdığı da haberde belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir