23 Nisan 2024, Salı

KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı: “Sağlıkta Reform Şart! Hastalar Çaresiz”

KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılmaz Işık, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için yasal ve idari önlemlerin alınmasını ve reform yapılmasını talep etti. Işık tarafından yapılan yazılı açıklamada, devlet hastanesinin tüketicilerin sağlığı için hayati öneme sahip olan bir MR cihazından yoksun olduğunu ve var olan cihazın aylardır arızalı olduğunu iddia etti. Ayrıca, hastaların MR çekimi için aylar sonrasına randevu almak zorunda kaldığını ve bu durum karşısında hükümetin ve Meclis’in duyarsız kaldığını belirtti.

Hasan Yılmaz Işık, yurttaşların yalnızca devlet hastanelerinden değil aynı zamanda özel kliniklerden ve eczanelerden de hizmet alabileceğini vurgulayarak, herkesin ulaşabileceği geniş ve kapsamlı bir sağlık hizmeti sunulması için Türkiye’nin yaptığı sağlık alanındaki reformlara işaret etti. Ayrıca, Türkiye ile sağlık alanında iş birliği yapılması ve Genel Sağlık Sigortası reformunun gerçekleştirilmesi ve çağdaş bin yataklı bir hastanenin inşasının başlatılması gerektiğini belirtti.

KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılmaz Işık, sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve tüketicilerin daha iyi hizmet alabilmesi için atılması gereken adımlara dikkat çekti ve reform yapılmasını talep etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BOĞAZTEPE'DE BİR ŞAHIS SAKSIDA KENEVİR YETİŞTİRDİ

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Boğaztepe köyünde, Polis Ekipleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir