14 Nisan 2024, Pazar

KKTC’de Bir Haftada 1 Ölüm, 16 Yaralanma ve 60 Trafik Kazası!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 26 Şubat-3 Mart tarihleri arasında meydana gelen trafik kazaları üzücü bir tablo oluşturdu. Bu süre içinde 1 kişi hayatını kaybederken, 16 kişi de yaralandı. Toplamda 60 trafik kazası yaşandı. Polis ekiplerinden alınan bilgilere göre, bu kazaların sonucunda 12’si yaralanma ve 47’si hasarla sonuçlandı. Trafik kazaları sonucunda ise toplamda 5 milyon 642 bin 25 TL’lik maddi hasar oluştu.

Kazaların sebeplerine bakıldığında, 22’sinin süratli araç kullanmaktan, 10’unun dikkatsiz sürüşten, 12’sinin kavşakta durmamaktan, 7’sinin yakın takipleşmekten ve 9’unun ise diğer etkenlerden kaynaklandığı belirlendi. Kazaların yaşandığı şehirlere bakıldığında ise, 19’u Lefkoşa, 10’u Gazimağusa, 24’ü Girne, 6’sı Güzelyurt ve 1’i İskele’de gerçekleşti.

Bu dönemde gerçekleştirilen trafik denetimlerinde ise 14 araç sürücüsü tutuklandı, 400 araç trafikten men edildi ve 3 bin 955 araç sürücüsü rapor edildi. 16 bin 715 aracın kontrol edildiği denetimlerde tespit edilen suçların detayları da ayrıca belirtildi. Sürat, mobil araç ile tespit edilen sürat suçları, tehlikeli sürüş, dikkatsiz sürüş, seyrüsefer ruhsatsız araç kullanımı, ehliyetsiz araç kullanımı, alkollü içki etkisi altında araç kullanımı, cep telefonuyla sürüş, emniyet kemeri kullanmamak gibi suçlar görülen başlıklar arasında yer aldı. Bu suçlar kapsamında toplamda 1631 trafik suçu tespit edildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir