23 Nisan 2024, Salı

KTTB Başkanı Ahmet Özant: ‘Geç de olsa İdare Meclisi ile toplantı yapıldı’

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) Başkanı Ahmet Özant, “Geç de olsa KTTB-Sigortalar İdare Meclisi görüştü” açıklamasında bulundu. Kendisinin yapmış olduğu açıklamada, “6 ay önce başlayan ve hala devam eden ‘reçete soruşturması’ nedeniyle hastalarımızın, sigortalı emekçilerin ve bakımı gereken yakınlarının ilaç bulma konusundaki sıkıntıları maalesef hala devam etmektedir.” ifadelerini kullandı. Özant, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği olarak kamuya hizmet veren yasal bir meslek örgütü olduklarını belirterek, yaşanan sorunun çözüm sürecinde mutlaka taraf olmaları gerektiğini ancak bu süreçten dışlandıklarını dile getirdi.

Özant, açıklamalarına şöyle devam etti: “Sonunda geç de olsa, 13 Şubat’ta Sosyal Sigortalar Dairesi İdare Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı karar sonucunda resmi davet yazısı elimize 27 Şubat’ta ulaştı ve 28 Şubat’ta İdare Meclisi üyeleriyle ilk toplantıyı gerçekleştirdik.” Toplantının olumlu bir atmosferde geçtiğini ve emekçilerin ilaç erişim sorunlarının yanı sıra hekim-daire arasındaki sözleşme ve sistem sorunlarının ele alındığını belirten Özant, yapılan itiraz ve önerilerin tekrar görüşülmek üzere karara bağlandığını dile getirdi.

“Başlangıçta vurguladığımız gibi, sigortalı emekçilerin güvenli ilaç erişiminin sağlanması, doktor ve eczacılar için güvenli bir sistem oluşturulması en önemli konularımızdandır.” diyen Özant, “Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği yönetimi olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Sağlıkla ilgili her sorunu çözme sürecinde mutlaka yer almalıyız ve dışlanmamız veya etkisiz kılınmamız durumunda kalıcı ve kabul gören bir çözüme ulaşılamayacağını tekrar vurgulamak isteriz.” şeklinde konuştu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

MALEZYA’DA 2 ASKERİ HELİKOPTERİN ÇARPIŞMASI SONUCU 10 KİŞİ ÖLDÜ

Malezya’da geçit töreni provası sırasında 2 askeri helikopterin çarpışması sonucu 10 kişi hayatını kaybetti. Malezya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir