23 Nisan 2024, Salı

Kutuplaşma Olmasaydı İstanbul Seçimlerinde Murat Kurum Fark Atardı!

Adem Metan, YouTube kanalında gündem belirlemeye devam ederken, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla Levent Gültekin’i konuk etti. Programda, İstanbul’daki seçim yarışı değerlendirildi. Gültekin’e “Murat Kurum mu daha şanslı Ekrem İmamoğlu mu şanslı?” sorusu yöneltilirken, Gültekin, kutuplaşmanın olmaması durumunda Kurum’un farkla seçimi kazanabileceğini belirtti. İmamoğlu’nun 3,5 yıl boyunca Cumhurbaşkanlığına odaklanması ve belediye başkanlığını ihmal etmesi eleştirilirken, Gültekin, İmamoğlu’nun parti içi operasyonlar ve kutuplaşmadan dolayı dezavantajlı olduğunu vurguladı.

Gültekin, İmamoğlu’nun İstanbul’u ihmal ettiği ve Cumhurbaşkanlığı hedefine odaklandığı eleştirilere katıldığını belirtti. Başarılı olunca siyasetçilerin taraftarlarının tepkisine maruz kaldığını ve İmamoğlu’nun da bu durumun etkisinde kalmış olabileceğini dile getirdi. Parti içindeki kavgalar ve başarısının etkisiyle İmamoğlu’nun dezavantajlı olduğunu belirtti. Eğer kutuplaşma olmasaydı, seçimi Murat Kurum’un kazanabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Gültekin, Murat Kurum’un AK Parti’nin en iyi adayı olduğunu düşündüğünü belirtti. İstanbul’un en temel endişelerinden biri olan depreme vurgu yaparak, şehircilik bakanlığı tecrübesiyle Kurum’un avantajlı olduğunu belirtti. AK Parti’nin en iyi adayını bulduğunu düşünen Gültekin, seçimdeki durumu 50-50 olarak değerlendirdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Türkiye’de yerel seçimlerin en genç adayı 18, en yaşlı adayı 90 yaşında

Türkiye’de yaklaşık 61 milyon seçmen, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için 31 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir