15 Haziran 2024, Cumartesi

LEFKOŞA’DA TABANCA VE MERMİLERLE YAKALANAN 3 ZANLIDAN 2’Sİ TEMİNATA BAĞLANDI

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekiplerince yapılan operasyon neticesinde silahla yakalanan Babajan Ergeshev ile Babajan Hudayberdiyev ve suç ortağı olduğu düşünülen Halil Kayalar, teminat talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran Polis çavuşu Aygün Karagil 5 Mayıs 2024 tarihinde saat 01.00 raddelerinde, Lefkoşa’da üzerinde faaliyet göstermekte bir marketin oto parkında Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon neticesinde zanlı Babajan Ergeshev tarafından, zanlı Babajan Hudayberdiyev’e verilen bir adet tabanca, şarjörü ve şarjör içerisinde 4 adet canlı mermi tespit edilerek, zanlıların suçüstü gereğince tutuklandığını söyledi.

ERGESHEV’İN BENZER SUÇTAN, KAYALAR’IN UYUŞTURUCU SUÇUNDAN SABIKASI VAR

Polis çavuşu Aygün Karagil, zanlı Babajan Ergeshev’in emare tabancayı kendisine gönderilen konum üzerine Yeşilköy’de temin etmiş olduğu yerin tespit edilerek fotoğraflandığını belirtti. Polis Çavuşu Aygün Karagil mesele ile ilgili olarak zanlıların kabul niteliğinde gönüllü ifade verdiğini belirtti. Polis, yapılan soruşturma sonucu Ergeshev’in emare tabancayı alması için konum gönderen şahıs olan Kayalar’ın da soruşturma maksatlı tutuklandığını belirtti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, Babajan Ergeshev’in benzer suçtan, Kayalar’ın uyuşturucu suçundan sabıkası olduğunu belirterek, teminat talep etti.

ERGESHEV 3 AYI AŞMAYACAK SÜREYLE CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ, DİĞER ZANLILAR TEMİNATLA SERBEST

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, Babajan Ergeshev’in 3 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. Yargıç, Kayalar’ın 300 bin TL nakit teminat yatırması, bir kefilin 1 milyon 700 bin TL kefalet senedi imzalaması, Babajan Hudayberdiyev’in 200 bin TL nakit teminat yatırması ve 2 kefilin 700 bin TL kefalet senedi imzalaması, her iki zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması ve haftada bir gün ispat-ı vücut yapmalarına emir verdi.

Kamalı Haber

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ARIKLI, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı’nın gerçek anlamının, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir