14 Nisan 2024, Pazar

Lefkoşa’da Zahra Sokak’ta Meydana Gelen Kavga Olayıyla İlgili 4 Zanlı Daha Teslim Oldu!

Lefkoşa’nın popüler eğlence bölgesi olan Zahra Sokak’ta meydana gelen ve büyük infiale yol açan kavga olayı ile ilgili Berlin Bar’ın güvenlik görevlisi Osman Saadetoğlu’nun ardından aranan şahıslar olan İbrahim Erülkü, Can Polat ve Yusuf Uçar polise teslim oldu.

Dört zanlı dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede ifade veren polis memuru Emin Günal, zanlıların Şenel Diker, Erinç Salih Kuruner, Mahmut Hüdaverdi ve Ahmet Aydoğdu ile birlikte kanunsuz topluluk oluşturarak 22 Şubat 2024 tarihinde saat 22.30’da Zahra Sokağa giderek kavga ettiklerini belirtti.

Polis, olayla ilgili görgü tanıklarının ifadelerine göre İbrahim Erülkü’nün araçla olay yerine gidip demir golf sopalarını arkadaşlarına dağıttığını tespit ettiklerini açıkladı. Ayrıca, Saadetoğlu’nun, kendi aracıyla Berlin Bara yalnız gittiğini söylediği ama kamera görüntülerinde araçta yanında birinin olduğu belirlendi.

Soruşturmanın devam ettiğini belirten polis, tutuklanan 19 zanlının teminata bağlandığını ve aranan şahısların halen polis tarafından arandığını ifade etti. Zanlıların avukatları ise 4 şahsın olaydan 8 gün sonra teslim olduğunu ve tanık veya delillere etki etme niyetlerinin olmadığını savunarak, teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, aranan şahıslar olduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir