15 Nisan 2024, Pazartesi

Maviş: ‘Zamlara Tepki Sürüyor, İstifa Edin!’ İfadeleri Gündemde

Kıbrıs’ın gündemine bomba gibi düşen bir açıklama bugün yapıldı. Maviş adındaki bir vatandaş, ülke genelinde yolsuzluğun, hırsızlığın, torpilin ve menfaat düzeninin normalleştirilmeye çalışılmasını kabul etmediğini belirtti. Aynı zamanda vatandaşın alım gücünün yeni bir yoksulluk seviyesine çekilmesine de karşı çıktığını ifade etti. Maviş, “Bu düzen sürdürülebilir değil, bu zamlar kabul edilebilir değil. Vatandaşın çilesi, çekilebilir değildir. Ya denetleyin, ya piyasayı ucuzlatın ya da istifa edin.” dedi.

Toplumda infial yaratan olayların art arda ve sıkça gündeme geldiğini öne süren Maviş, halen kimse istifa etmediği gibi işlerin yolunda olduğunu düşündüğünü belirtti. Son iki ayda ekmeğe yüzde 25, elektriğe yüzde 7,79, tüp gaza yüzde 7,80, akaryakıta ise yüzde 10,8 zam yapıldığını belirten Maviş, serbest piyasanın denetlenemediğini ileri sürdü. Bu açıklamalar ülkede büyük yankı uyandırdı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CTP Vekili Besim: "Nüfus Artışı Kontrolsüz!"

CTP Milletvekili Filiz Besim, 2024 Mali Yılı (Değişiklik) Yasa Tasarısı üzerine yaptığı konuşmada öğretmen kadrolarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir