16 Nisan 2024, Salı

Meclis Genel Kurulu’ndan 3 Önemli Yasa Tasarısı Oybirliğiyle Kabul Edildi!

Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucunda 2 yasa tasarısı ve 1 yasa önerisi oybirliğiyle kabul edildi. Muhaceret Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Belediyelerin Birleştirilmesine İlişkin Özel (Değişiklik) Yasa Önerisi ve Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı genel kurulda onaylandı.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, Muhaceret Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile ilgili raporunu komite başkanı Emrah Yeşilırmak okudu. CTP Milletvekili Filiz Besim, tasarıyla ilgili olarak dikkat çeken konuları paylaşarak muhaceret dairesinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bağımsız milletvekili Ayşegül Baybars ise Muhaceret Dairesi’ndeki kadronun artırılmasının sorunu çözmeye yeterli olmadığını belirterek, düzensiz göç ve insan ticareti konularının ele alınmamasını eleştirdi. İçişleri Bakanı Dursun Oğuz ise göçle mücadele konusundaki çalışmaları anlattı ve yasa tasarısının uzun zamandır beklenen bir adım olduğunu ifade etti.

Tasarılar ve önerilerin oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından, Genel Kurul’un bir sonraki birleşiminin yarın gerçekleştirileceği açıklandı. Bu kararların ülke genelindeki uygulamalara nasıl yansıyacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir