20 Nisan 2024, Cumartesi

Meteoroloji Dairesi açıkladı: Hafta boyunca yağmur ve serinlik devam edecek!

Meteoroloji Dairesi, önümüzdeki hafta için hava tahmin raporunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, 7-13 Mart tarihleri arasında bölge, periyodun ilk yarısında alçak basınç sistemi, ikinci yarısında ise yüksek basınç sistemi ile serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında olacak.

Bugün hava parçalı bulutlu olacak, yer yer sağanak yağış veya gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yarın ise parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak yağış veya gök gürültülü sağanak olacak. Cumartesi günü ise az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu bir hava bekleniyor, yer yer sağanak yağış görülebilir. Sonrasında hava bulutlu olacak.

Hava sıcaklığı genellikle iç kesimlerde ve sahillerde 19 – 22 derece dolaylarında seyredecek. Rüzgar ise periyodun ilk yarısında genellikle güney ve batı yönlerden, ikinci yarısında ise kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli esecek. Bu hafta boyunca sıcaklık ve rüzgar durumu dikkate alınarak tedbirli olmak önemli olacaktır.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir