20 Nisan 2024, Cumartesi

Motul, Karting Şampiyonasının Ana Sponsoru Oldu!

Kuzey Kıbrıs Karting Derneği (KKKD) ve Motul North Cyprus, Karting sporunun gelişimi için önemli bir adım attı. Geleceğin şampiyonlarını yetiştirmeyi hedefleyen KKKD, 2024 sezonunda Motul’un ana sponsorluğunu almıştır.

Karting branşı, ralli, offroad, drag, time attack ve tırmanma gibi branşlarda yarışacak genç yetenekler için bir başlangıç noktasıdır. 7 yaşından itibaren otomobil sporlarına meraklı olan minik sporcular için Kuzey Kıbrıs Karting Şampiyonası, 2024 sezonunda Motul’un destekleri ile daha da güçlenecek.

Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası artık Motul Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası olarak anılacak ve Motul, genç yarışçılara teknik destek sağlayacak. Aynı zamanda Motul, MotoGP, WorldSBK, Dakar Rally ve Le Mans 24 Saat gibi organizasyonlardan edindiği tecrübeleri genç sporcularla paylaşacak.

KKKD Asbaşkanı Ramadan Uzun, Motul’un Karting branşına verdiği destekten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtirken, Motul North Cyprus Direktörü İbrahim Erbekir ise başarılı sporcuların yetişmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Motul Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası, Mini, Junior, Senior ve Master kategorilerinde koşulacak olup resmi takvimi yakında açıklanacaktır. Sezon, KKTC Başbakanlık Bahar Kupası ile başlayacak ve Eylül ayında sona erecek, 6 ayaktan oluşacaktır.

2024 Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası başlangıç tarihi ve pist detayları aşağıdaki gibidir;
– KKTC Başbakanlık Bahar Kupası: 23-24 Mart – Cemsa Karting.
– 1. Ayak: 20-21 Nisan.
– 2. Ayak: 18-19 Mayıs.
– 3. Ayak: 22-23 Haziran.
– 4. Ayak: 20-21 Temmuz.
– 5. Ayak: 17-18 Ağustos.
– 6. Ayak: 1 Eylül.
– 11-13 Ekim: 2024 ROK Trophy Race – South Garda, İtalya.
– 14-19 Ekim: 2024 ROK Cup SuperFinals – South Garda, İtalya.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir