14 Nisan 2024, Pazar

Murat Kurum, İmamoğlu’na Yanıt Verdi: “İstanbul’un Metro Fatihine Bakın!”

Murat Kurum, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak seçim öncesi çalışmalarına devam ederken, rakibi Ekrem İmamoğlu’nun ‘metro fatihi’ olarak nitelendirmesine yanıt verdi. Kurum, İstanbul’un ciddi sorunlarla boğuştuğunu ve bu durumda bir belediye başkanının tatil yapma lüksü olmadığını belirtti. İmamoğlu’nun 8 kilometrelik metro hattından başka büyük bir projeyi olmadığını iddia eden Kurum, İstanbul’un ulaşım sorunlarına odaklanması gerektiğini dile getirdi. Kurum ayrıca, İstanbul’un trafiğini rahatlatacak yeni raylı sistemler ve kara yolları projeleri hakkında da detaylar verdi.

Murat Kurum, toplu ulaşım ağının genişletilmesi gerektiğini ve İstanbul’un trafik sorununu çözeceklerini vurguladı. Hedeflerinin İstanbul’u yaşanabilir bir şehir haline getirmek olduğunu belirten Kurum, İstanbul’un lojistiğini şehir dışına taşıyarak trafiği azaltacaklarını ifade etti. Elektrikli motosiklet kullanımını teşvik edeceklerini ve park sorununu çözmek için çeşitli adımlar atacaklarını söyleyen Kurum, İSPARK ücretlerinde %25 indirim yapmayı planladıklarını açıkladı. Ayrıca, merkezi taksi sistemi kuracaklarını ve 6 ay içinde İstanbul’daki taksi sorununu çözeceklerini belirtti.

Kurum’un vaatleri arasında, deniz ulaşımının artırılması, scooter park alanlarının oluşturulması, yeni otoparkların yapılması ve İstanbul’un yaşanabilir bir dünya başkenti haline getirilmesi gibi konular da bulunuyor. Kurum, göreve geldiklerinde planlarının hızla hayata geçirileceğini ve İstanbul’un çeşitli sorunlarının çözüleceğini iddia etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Türkiye’de yerel seçimlerin en genç adayı 18, en yaşlı adayı 90 yaşında

Türkiye’de yaklaşık 61 milyon seçmen, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için 31 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir