15 Haziran 2024, Cumartesi

NAAŞLARI YUNANİSTANA GÖNDERİLDİ


1974 Barış Harekatı ve 1963-64 olaylarında hayatlarını kaybeden 15 Yunan Askeri’nin naaşlarının Yunanistan’a gönderilmesi öncesinde tören düzenlendi.
1974 Barış Harekatı ve 1963-64 olayları sırasında hayatlarını kaybeden ve 15 Yunan askeri için dün “Makedonitisa” mezarlığında tören düzenlendiğini yazdı.

Gazete, törene katılan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hrsitodulidis’in konuşmasında; “kayıp olarak varsayılan Kıbrıslı Rum ve Yunanlıların kimliklerinin her teşhis edilişinde, 50-60 yıl sonra olsa dahi, ‘barbar Türk işgali’ ve 1974 yılının kara yazının hatırlandığını” söylediğini aktardı.

Hristodulidis konuşmasında özetle, hayatlarını kaybeden Yunan askerleri ve ailelerine teşekkürlerini dile getirirken 1974’te yaşanan acı hatıraların yeniden canlandığını ifade etti.

Gazete, Yunan askeri naaşlarının dünkü törenin ardından ülkelerine gönderildiğini, bazı naaşların ise ailelerinin de isteğiyle “Makedonitisa” mezarlığında gömüldüğünü de aktardı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ARIKLI, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı’nın gerçek anlamının, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir