14 Nisan 2024, Pazar

NASA Astronotlarından Türkiye’nin En Büyük Gölü Nemrut’a Uzaydan Fotoğraf!

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan dünyanın ikinci en büyük krater gölü olan Nemrut’un, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” aldığı bilinmektedir. Bu krater gölü, 2 bin 250 rakımda yer almakta ve ziyaretçilerini büyüleyici manzarasıyla etkilemektedir. Tatvan ilçesinde bulunan bu göl her yıl binlerce turisti ağırlamakta olup, NASA astronotlarının da ilgisini çekmiştir.

NASA astronotları, Nemrut’un uzaydan çekilen fotoğrafını paylaşarak büyük bir ilgi uyandırmışlardır. Bu fotoğrafı NASA’nın resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamaya göre “Harika bir kaldera. Türkiye’deki Nemrut Dağı’nın karla kaplı kalderasının bu fotoğrafını bir NASA astronotu çekti. Kalderanın doğu yarısı geçmiş patlamalardan kaynaklanan katılaşmış lav akıntılarına sahiptir. Nemrut Gölü’nü besleyen kaplıcalar batı yarısına akıyor.” şeklinde tanıtılmıştır. Bu fotoğrafın büyük beğeni topladığı da belirtilmiştir.

Nemrut Krater Gölü, doğal güzelliği ve benzersiz yapısıyla ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunmaktadır. 2 bin 250 rakımda bulunan bu krater gölü, Türkiye’nin en büyük krater gölü olma özelliğine sahiptir ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Nemrut Krater Gölü’nü ziyaret edenler, etkileyici manzarasını görmek ve doğanın gücünü hissetmek için bu bölgeyi tercih etmektedirler.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Krater Gölü, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamakta ve onlara unutulmaz anılar yaşatmaktadır. Bu krater gölü, Avrupa’nın seçkin destinasyonları arasında yer almakta ve “Mükemmeliyet Ödülü”ne layık görülmüştür. Nemrut Krater Gölü, doğal güzelliği, eşsiz manzarası ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunmaktadır. NASA astronotları tarafından uzaydan çekilen fotoğraflarla da dikkatleri üzerine çeken bu krater gölü, bilim insanlarının ve gezginlerin ilgisini çekmektedir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Mobil Dünya Kongresi’nde Robotların Büyüleyici Dönüşü!

Mobil Dünya Kongresi’nde, bu yıl robotların bulunduğu alanlar yine fuarın en yoğun ziyaret edilen alanlarından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir