20 Nisan 2024, Cumartesi

Net holding fidan dikim şenliği gerçekleştirildi

Net Holding’in 50. kuruluş yıl dönümü anısına, Mersinlik bölgesinde 50 bin fidan ile oluşturulan “Net Holding 50. Yıl Ormanı” için fidan dikim şenliği düzenlendi.

Etkinliğe; Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Bakanlık Müdürü Reşat Değirmenci, Orman Dairesi Müdürü Ercan Poyraz, Net Holding ve Merit Otellerinin yöneticileri, personeli ve aileleri katıldı.

Net Holding, 50. yılında Kuzey Kıbrıs’ın doğasına miras bırakma kararı aldı. “Her yıl için bin fidan” sloganıyla 50 bin fidan bağışlayan Net Holding, yangında hasar gören Mersinlik bölgesinin yeniden yeşillendirilmesine önemli bir destek verdi.

ERCAN POYRAZ: “BU FİDANLAR ÜLKEMİZİN YEŞİLLİĞİ ADINA, ÖNÜMÜZDEKİ NESİLLERE BİZLERDEN ARMAĞAN OLSUN”

Net Holding ile imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenen ağaçlandırma etkinliğinde bir arada olduklarını belirten Orman Dairesi Müdürü Ercan Poyraz, “Müdürlüğüm ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı adına tüm Net Holding yöneticileri ve çalışanlarına bir kez daha teşekkürlerimi sunarım. Bugün burada hep birlikte, Mersinlik yangınının yaralarını sarmak üzere yaklaşık 1500 fidan dikimini gerçekleştirdik.” dedi.

MİNE GÜRSES: “NET HOLDİNG 50. YIL ORMANI, BİZİM BU TOPRAKLARA BORCUMUZ”

Net Holding olarak böyle bir organizasyonu gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Merit Otelleri Sosyal İşler Koordinatörü Mine Gürses, “Bizler de bu topraklarda yaşıyor ve çalışıyoruz. Net Holding 50. Yıl Ormanı, bizim bu topraklara borcumuz” dedi. Net Holding’in 50. yılı dolayısıyla Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörü Hande Tibuk’un, adada kalıcı olarak neler yapılabilir sorusu üzerine Meritta Club Direktörü Burak Sarıkaş’ın 50 bin ağaç dikimi önerisi ile yola çıktıklarını belirten Gürses, “Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile yürütülen görüşmeler neticesinde protokol imzalanarak 50 bin fidan bağışlandı. Bugün de Net Holding ailesi olarak fidanlarımızı dikiyoruz. Net Holding, bu topraklara yatırım yapmaya, kazandırmaya ve yeşillendirmeye devam edecektir” dedi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir