16 Haziran 2024, Pazar

OMAÇ BAŞAT ANILDI – Mağusa Haber Ajansı

 Kıbrıs Türk sporuna ve spor basınına uzun yıllar başkan, yönetici ve spor yazarı olarak hizmet eden gazeteci Omaç Başat, ölümünün 10. yıldönümünde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin düzenlediği törenle mezarı başında anıldı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, anma töreninde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Necati Özsoy, ailesi adına oğlu Arkın Başat, MOK Başkanı Dursun Koç, KTSYD eski başkanlarından Çelen Oben ve Burhan Gürkan, Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Bekiroğulları, TC MOK yöneticisi Levent Karataş birer konuşma yaptı.

Konuşmalarda Omaç Başat’ın ülke sporuna yaptığı katkılar, spor örgütlerinin kurulmasında yaptığı öncülükler, spor basınına hizmetleri ve uluslararası alanda Kıbrıslı Türk sporcuların önlerinin açılması için mücadelesi hatırlatıldı.

KTSYD Başkanı Özsoy da konuşmasında, Omaç Başat’ın ne kadar değerli bir kişi olduğunu hatırlatarak, 10 yıldır unutulmadığını söyledi ve onu hiçbir zaman unutturmamak için adını yaşatmaya devam edeceklerini ifade etti. 

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ARIKLI, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı’nın gerçek anlamının, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir