15 Nisan 2024, Pazartesi

Öztürkler: “Akademik Çalışmalarda İmzam Var!”

Yerel bir haber sitesinde Kıbrıs gündeminde önemli bir isim olan Ziya Öztürkler, son açıklamalarıyla gündeme dair birçok konuya açıklık getirdi. Öztürkler, geçmişte ODTÜ Kalkanlı yönetim kurulunda 7 yıl boyunca yer aldığını ve DAÜ mütevelli heyetinde bulunduğunu belirtti. Ayrıca aldığı diplomalar ve gerçekleştirdiği bilimsel yayınlar hakkında da bilgi veren Öztürkler, meclis sayfasından detaylı bilgilere ulaşılabileceğini vurguladı.

Akademik kimliğiyle de dikkat çeken Öztürkler, farklı üniversitelerde akademik çalışmalara katıldığını, dersler verdiğini ve bilimsel çalışmalarda imzasının bulunduğunu açıkladı. 2020-2021 yıllarında Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde misafir akademisyen olarak projelere katıldığını belirten Öztürkler, yüksek lisans öğrencilerine akademik katkılarda bulunduğunu ancak iş yoğunluğundan dolayı bu çalışmalara devam edemediğini ifade etti. 2022 yılı itibariyle söz konusu üniversitenin herhangi bir biriminde akademik çalışmasının olmadığını ve kadrosunda yer almadığını da bildirdi. Ayrıca üniversitenin mütevelli heyetinde de hiçbir zaman yer almadığını da özellikle vurguladı.

Öztürkler, gelecekte de akademik gelişimine devam etmek ve kendini daha da geliştirmek adına üniversitelerde ve akademik ortamlarda projelerde yer almaya devam edeceğini belirtti. Kendisi için doğal bir gelişim süreci olarak gördüğü bu çalışmaların eleştiri unsuru olmadığını vurgulayan Öztürkler, ilerleyen dönemlerde de akademik alanda aktif rol almayı sürdüreceğini ifade etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Oğuz: Türkiye’ye giremeyen yurttaşlarla ilgili bilgi istendi, gerekli açıklama yapılacak

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye’ye giremeyen yurttaşlar ile ilgili yaptığı açıklamada, bu konunun gündeme getirildiğini, bilgi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir