23 Nisan 2024, Salı

Polis Denetimlerinde 8 Kişi Tutuklandı, 532 Araç Sürücüsüne Ceza Yağdı!

Ülkemizde gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimlerinde önemli sonuçlar elde edildi. Yapılan kontroller sonucunda, yasal olmayan bir şekilde ülkede ikamet eden 8 kişi tespit edilerek tutuklandı. Ayrıca trafik denetimlerinde alkollü araç kullanmaktan 2 sürücü ile sürüş ehliyetsiz, sigortasız ve mal sahibinden izinsiz araç kullanan 1 sürücü olmak üzere toplam 3 sürücü tutuklandı.

Polis ekipleri toplamda 2 bin 172 araç sürücüsünü kontrol etti. Bu kontrollerde, 335 sürücü yasal hız sınırını aştığı, 13 sürücü alkollü araç kullandığı, 3 sürücü ehliyetsiz ve sigortasız araç kullandığı, 20 sürücü cep telefonu ile konuşurken araç kullandığı, 23 sürücü emniyet kemeri takmadığı, 32 sürücü seyrüsefer ruhsatsız araç kullandığı, 7 araç sahibi ise sigortasız araç kullandığı tespit edildi. Ayrıca, 5 araç sürücüsü araç camlarına görüşü engelleyici cam filmi yapıştırdığı, 1 sürücü trafik ışıklarına uymadığı ve 93 sürücü ise diğer trafik suçlarından rapor edildi.

Toplamda 532 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından dolayı yasal işlem başlatıldı ve 50 araç trafikten men edildi. Bu denetimlerle trafik güvenliğine büyük katkı sağlanmış oldu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ÇELER 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir