23 Nisan 2024, Salı

Posta Yoluyla Taşınamayan Gönderiler Listesi Açıklandı: İşte Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kargo taşımacılığı konusunda önemli bir açıklama geldi. Daireden yapılan açıklamada, daha önceki tecrübelerden yola çıkılarak taşınamayan gönderilerin vatandaşlar tarafından bilinmesinin ve gönderilerin listeleri dikkate alınarak oluşturulmasının önemine vurgu yapıldı. Bu durum hem insan sağlığı hem de taşıma güvenliği açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Posta yoluyla taşınamayan gönderiler belirlendi. Bunlar arasında yanıcı, patlayıcı, zehirleyici, uyuşturucu her türlü sıvı ve gaz özelliği bulunan gönderiler, ambalaj dışına taşacak şekilde sivri uçlu, kesici aksamlı ve çıkıntılı her türlü gönderi, bozulabilecek, zarar görebilecek veya etrafındaki gönderileri etkileyecek her türlü gıda maddesi gibi maddeler yer alıyor.

Açıklamada, taşınamayan diğer gönderiler arasında ateşli silahlar, elektronik eşya, ilaçlar, kıymetli evraklar, kıymetli madenler ve benzeri nitelikteki emtialar da bulunmaktadır. Varış ülkesinin mevzuatına uygunluk işlemlerinin göndericinin sorumluluğunda olduğu da hatırlatıldı. Bu açıklama ile taşıma güvenliği ve insan sağlığı açısından önemli bir bilgilendirme yapılmış oldu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AYNI GÜN İÇERİSİNDE 3 FARKLI KAZA YAŞANDI

1.  KARŞIYAKA’DA BİSİKLETÇİYE ÇARPMA KAZAASI: BİR YARALI 22.04.2024 tarihinde saat 12:00 sıralarında, Karşıyaka’da Güzelyalı Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir