20 Nisan 2024, Cumartesi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Uçuşların Yüzde 10’u İptal Edildi!

Sabiha Gökçen Havalimanı, işletmecisi HEAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, yarın öğlene kadar sürecek bir süre zarfında beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuşlarda iptallerin yaşanacağını duyurdu. Sabiha Gökçen Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komitesi’nin aldığı karar doğrultusunda, 29 Şubat tarihine kadar olan uçuşların yüzde 10’u iptal edilecek.

Havalimanı yetkililerinden yapılan açıklamada, “İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle, 29 Şubat tarihinde saat 13.00’a kadar olan uçuşların yüzde 10’u iptal edilecektir. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili havayolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Uçuş iptalleriyle ilgili detaylı bilgi almak isteyen yolcuların, ilgili havayolu şirketlerinin internet siteleri ve çağrı merkezleri üzerinden güncel bilgilere erişebileceği belirtildi. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın önceden duyurduğu bu önlemin, hava yolcularının güvenliği ve seyahat planlarının olumsuz etkilenmemesi adına alındığı vurgulandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir