16 Nisan 2024, Salı

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Kamu Sağlık Çalışanlarının Nakil İşlemleri Tüzüğünde Değişiklik İçin Harekete Geçiyor!

Sağlık Bakanı Sn. Hakan Dinçyürek, Kamu Sağlık Çalışanlarının Nakil İşlemleri ile ilgili Usul ve Esaslar Tüzüğü’nde değişiklik yapma kararı aldı. 2017 yılında Bakanlar Kurulu tarafından hayata geçirilen bu tüzük, Savcılığın olumlu görüşüyle onaylanmıştı. Ancak Sn. Dinçyürek, aniden başka bir savcılık görüşü gerekçesiyle oluşturulan Nakil Kurulunu devre dışı bırakma planıyla karşımıza çıktı.

Sağlık Bakanı Sn. Hakan Dinçyürek, göreve geldiği günden beri Nakil Tüzüğüne aykırı şekilde haksız ve adaletsiz görevlendirmeler yaptığı eleştirilerine maruz kalmıştı. Bu nedenle, kamu sağlık çalışanlarının haklarını korumak adına adaletsiz yapılan nakillerin iptal edilmesi için hukuki mücadele başlatıldı.

Sn. Dinçyürek’in, sendikaların da yer aldığı Nakil Kurulu’nda demokratik katılımcılığı ve şeffaf nakilleri benimsememesi şaşkınlık yarattı. Sendikaları engel olarak gören Dinçyürek, herhangi bir ayrımcılık yapılmadan nakillerin yapılmasını engellemeye çalışmaktadır.

Bu durumu kabul etmeyen ve sendikaların çalışanlar adına söz söyleme hakkının gasp edilmesine sessiz kalmayacağını belirten bir grup, hukuki süreç başlatarak tüzük değişikliğine karşı çıktı. Sendikaları ve tarihi yargılayacaklarını belirten grup, çalışanların haklarını savunmak için her türlü mücadeleyi vereceklerini vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir