15 Nisan 2024, Pazartesi

Şampiyon Melekler İçin 11 Proje Yarışması Tamamlandı: Heyecan Dolu Ödül Töreni!

KTMMOB tarafından düzenlenen yarışmada 11 proje ve yaklaşık 100 katılımcıyla, son dönemlerin en yüksek katılımı gerçekleşti. Ödül töreninde dereceye girenler ve katılımcılara plaket ve belgelerin verilmesinin yanı sıra, projelerle ilgili teknik toplantı içeren bir “kolokyum” da düzenlendi.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Şampiyon Melekler’in kaybının sebebini açıkladı. Katil binalar yüzünden sevdiklerini kaybettiklerini belirterek, Şampiyon Melekler’in anılarını yaşatma sözü verdiklerini ifade etti. Karakaya, sosyal medyada ve kamuoyunda Şampiyon Melekler’in adaletini sağlamak için mücadele verdiklerini ve bu anlamda emek harcayan herkese teşekkür etti.

KTMMOB Başkanı Tunç Adanır, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Şampiyon Melekler’i en iyi şekilde ifade edecek projeyi yapmanın büyük bir sorumluluk olduğunu vurguladı. Projelerin yüksek katılım oranının onur verici olduğunu belirten Adanır, hedeflerinin Gazimağusa’da Şampiyon Melekler’i sonsuza kadar yaşatmak olduğunu söyledi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay ise konuşmasında, yarışmada yer alan projelerin duygusal anlamını vurgulayarak, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşananları hatırlattı. Uluçay, Gazimağusa’nın benzer acılarını yaşadığı dönemlerde de toplumun birlik ve beraberlik içinde olduğunu belirtti ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’nin yürüttüğü projeler hakkında bilgi verdi.

Başbakanlık Müsteşarı Durali Güçlüsoy ise ödül törenine katılan Başbakan Ünal Üstel’in temsilcisi olarak konuştu. Güçlüsoy, Şampiyon Melekler’in anısını canlı tutmak için tüm KKTC halkının çaba sarf ettiğini ve Adıyaman’daki davaya destek verdiklerini söyledi. Güçlüsoy, Şampiyon Melekler’i sonsuza dek yaşatacaklarını belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir