16 Nisan 2024, Salı

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Anıt Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyumu Büyük İlgi Gördü

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB), Gazimağusa Belediyesi ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen, “Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler Anıtı, Ulusal Mimari, Peyzaj ve Plastik Sanat Eseri Yarışması”nın ödül töreni ve kolokyumu gerçekleştirildi.

Gazimağusa’da Bandabulya’da düzenlenen ödül töreninde konuşan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, 13 ay önce sevdiklerini kaybettiklerini belirterek, 13 ay önce verdikleri sözü tutmak için yola çıktıklarını dile getirdi.

Karakaya, ‘Şampiyon Melekler’in adını yaşatmak için verdikleri mücadeleyi sürdürdüklerini ifade ederek, yarışmaya katılan 11 eserin her birinin kendileri için değerli olduğunu vurguladı.

KTMMOB Başkanı Tunç Adanır da projenin kendileri için büyük bir sorumluluk taşıdığını belirterek, son dönemlerde yapılan proje yarışmalarında en fazla katılımın bu yarışmada olduğunu söyledi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay da yarışmada yer alan 11 proje hakkında duygularını anlatarak, şampiyon meleklerin anısının eğitim ve spor tesisleri projeleriyle yaşatılacağını belirtti.

Başkan Uluçay, Kıbrıs Türk halkının bu acıyı asla unutmayacağını ve şampiyon meleklerin adlarının yaşatılacağını söyledi.

Başbakan Ünal Üstel’i temsilen konuşan Başbakanlık Müsteşarı Durali Güçlüsoy da mücadelenin devam ettiğini vurgulayarak, ailelere destek olacaklarını ve adaletin sağlanana kadar mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi.

Güçlüsoy, depremi yaşadıkları sürecin 6 Şubat tarihinden bu yana devam ettiğini belirterek, şampiyon melekleri her zaman yaşatmak için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından yarışmada derece alanlara ödülleri verildi ve tören kolokyum ile sona erdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir