14 Nisan 2024, Pazar

Sibel Tatar, Üreten Kadınlar Yarışması’nda Ödül Kazandı!

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği Kooperatifi (GİKA KOOP) ve Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifi’nin (4K KOOP) yer aldığı Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.

Türkiye’nin kadın girişimcilerini, kanaat önderlerini, kadın kooperatiflerini, sıfır atık ve sürdürülebilirlik konularındaki kurum ve markaların bir araya geldiği Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması, kadın girişimcilik ekosistemini desteklemeyi amaçlıyor. GİKA KOOP ve 4K KOOP, “Yılın Kadın Kooperatifi” dalında finale kalarak cesaretlendirmeyi ve motive etmeyi hedefleyen bu yarışmada yer aldı.

Sibel Tatar, yaptığı açıklamada, ülkemizi temsil eden kooperatiflerin yarışmada finale kalmasından dolayı mutluluğunu dile getirdi. Binlerce aday arasından öne çıkarak ilk 100’e girmenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Girişimci İş Kadınları Derneği’nin onur üyesi olan Tatar, GİKA-KOOP ve Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifinin başarılı çalışmalarının uluslararası alanda da takdir görmesinden gurur duyduğunu belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir