22 Mayıs 2024, Çarşamba

SİLAH, CANLI MERMİ VE EV EŞYASI ÇALDILAR


(15.05.2024…MHA)Gazimağusa polisi çeşitli hırsızlık suçundan 3 genci tutukladı. Polis bu sabah tutukladığı A.I.(E-19), K.T.(E-19) ve B.Y.(E-19) , aleyhine mahkemeden i tahkikat maksatlı 2 gün tutululuk emri temin etti. Mahkemede meseleyle ilgili bilgiyi, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Hasan Söker anlattı. Hasan Söker, zanlıların, 08-13.05.2024 tarihleri 17.00-16.30 saatleri arasında, Tuzla’da, bir  ikametgah içerisine girerek ev içerisinde muhafaza edilen toplam 4 adet av tüfeği, kimlik kartları, seyyar tüp ocağı ile 10 kiloluk tüp gaz ve bahçedeki su deposunda monteli olan su motorunu sirkat ettiğini söyledi.

Hasan Söker yaptığı soruşturmada 3 zanlıyı tespit edip tutukladığını belirterek,  zanlı A.I.’nın kalmakta olduğu ikametgahta yaptığı aramada, muhtelif markalarda toplam 211 adet av tüfeği fişeği, B.Y.’nin tasarrufunda ise 2 adet av tüfeği, muhtelif markalarda toplam 68 adet av tüfeği fişeği ve 1 paket hava tüfeği mermisine bularak el koyduğunu bildirdi.Söker, tahkikatın çok yeni olduğunu belirterek mahkemeden süre talep etti. Mahkeme, zanlıların tahkikatın selameti için 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (MHA)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BİYOLOGLAR DERNEĞİ, 22 MAYIS ULUSLARARASI BİYOÇEŞİTLİLİK GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Biyologlar Derneği (Bio-Der), doğal çevreyi ve biyoçeşitliliği korumanın her bireyin sorumluluğu olduğunu kaydederek, daha yeşil …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir