14 Nisan 2024, Pazar

Sosyal Medya ve Yapay Zeka Kullanarak Uyuşturucu Ticareti Yapanlar Tutuklandı!

Kıbrıs’ın Girne bölgesinde gerçekleşen bir olay mahkemeye yansımıştır. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya ve yapay zeka kullanılarak tespit edilemeyen bir kişinin yönlendirmesi ile yabancı uyruklu bir erkeğin uyuşturucu satışı yaptığı bilgisini almıştır. 3 aylık bir takibin ardından, Girne’de Kurtuluş Caddesi’nde özel güvenlik tarafından korunan bir sitede kalan zanlının evine operasyon düzenlenmiştir. Operasyonda, Mefedron, Magic Mushroom, kokain, amfetamin, hintkeneviri, kenevir yağı ve diğer uyuşturucu maddeler ele geçirilmiştir. Polis, zanlının ayrıca markete de uyuşturucu içeren paketler bıraktığını belirtmiştir.

Operasyonun ardından yapılan soruşturmada, Girne’de yaşayan Vladyslav Alıstratov ve Predein Ruslan’ın bu olayla bağlantılı oldukları tespit edilmiş ve tutuklanmışlardır. Vladyslav Alıstratov’un evinde yapılan aramada çeşitli uyuşturucu maddeler bulunurken, Predein Ruslan’ın evinde herhangi bir kanunsuz madde bulunmamıştır. Soruşturma sonucunda zanlıların ülkede kalıcı bağları olmadığı ve uzun süreli hapis cezası alabilecekleri belirtilerek tutuklu yargı kararı verilmiştir.

Yargıç Evren Mürsel’in huzurunda yapılan mahkeme sonucunda zanlıların 2 ayı aşmayacak bir süre cezaevine gönderilmesine karar verilmiştir. Bu olayın ardından Kamalı Haber olarak, konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir