22 Mayıs 2024, Çarşamba

TABİPLER BİRLİĞİ ECZACILARIN 14 MAYIS ECZACILIK GÜNÜ'NÜ KUTLADI


Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, eczacıların sağlık sisteminin temel taşlarından biri olduğunu ve toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesindeki rolünün çok önemli olduğunu bildirdi.

Tabipler Birliği Yönetim Kurulu, Eczacılık Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, özellikle pandemi gibi zorlu zamanlarda, eczacıların gece-gündüz demeden, sağlık hizmetlerinin aksamadan devam etmesinde ve hastaların ilaca erişiminde çok önemli rol oynadıklarını kaydetti.

Mesajda ayrıca şunlara yer verildi:

“‘Reçete soruşturması’ döneminde biz hekimler gibi eczacılar da ciddi mağduriyet yaşadı. Mesleklerimize, meslek onurlarımıza haksız, seviyesiz saldırılarda bulunulmuştur. Bu mücadeleyi omuz omuza sürdürmek Eczacılar Birliği ve Tabipler Birliği’nin görevidir.

Tüm eczacıları, bu onurlu mesleğin üyesi oldukları, mesleklerini layıkıyla yerine getirdikleri için kutlar, sağlık sisteminin güçlenmesindeki önemli katkıları için teşekkür ederiz.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BİYOLOGLAR DERNEĞİ, 22 MAYIS ULUSLARARASI BİYOÇEŞİTLİLİK GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Biyologlar Derneği (Bio-Der), doğal çevreyi ve biyoçeşitliliği korumanın her bireyin sorumluluğu olduğunu kaydederek, daha yeşil …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir