15 Nisan 2024, Pazartesi

TDP ve TKP-YG Bütünleşme Süreci Tamamlandı, Yeni Başkan Zeki Çeler ile Yeni Dönem Başladı!

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) yeni başkanı Zeki Çeler ve seçilen yeni Parti Meclisi (PM) ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan TDP Basın Bürosu, bütünleşme sürecinin tamamlandığını duyurdu. TDP’nin temiz mazisi ve siyasette güçlü bir alternatif olacağını belirten açıklamada, samimiyetin önemine vurgu yapıldı.

Partinin samimiyet ve liyakat üzerine kurulmuş bir kadroyla toplumun sorunlarına çözüm odaklı yaklaşacağı ifade edildi. TDP’nin yolsuzluklarla dolu bir ortamda umudu temsil edeceği belirtilirken, sahte diploma ve yolsuzluklarla ilgili olarak üniversitelerin derhal denetime tabi tutulması gerektiği dile getirildi.

Narenciye kriziyle ilgili olarak üreticilerin sahipsiz bırakıldığına dikkat çekilen açıklamada, devletin üreticilerin zararının tazmin edilmesi ve sektörün kurtarılması için önlemler alması gerektiği belirtildi. Ekonomik sorunlar ve enflasyon artışıyla ilgili olarak da sıkı para politikalarının uygulanmasının beklendiği, gelir düzeyi sabit olan kesimlerin asgari ücret ve maaş artışlarının düzenli yapılması gerektiği vurgulandı.

Özkunt’un açıklamalarında ayrıca, sosyal adalet duygusunu güçlendirecek bir sol iktidarın oluşturulması gerektiği ve temiz eller operasyonunun bir an önce başlatılması gerektiği mesajlarına yer verildi. Bu önlemlerin 31 Mart’taki yerel seçimlere kadar hayata geçirilmesinin beklenmediği belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir