16 Nisan 2024, Salı

Thalassemia Hastaları İçin Polis Okulu’ndan Kan Bağışı Kampanyası!

Thalassemia hastalarının kan ihtiyacını karşılamak amacıyla, Polis Okulu Müdürlüğü’nde bir kan bağışı etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Polis Okulu’nda görev yapan personel ve polis aday adayları katıldı.

Kan bağışı öncesi, Kuzey Kıbrıs Thalassemia Derneği Başkanı Çiğdem BEŞEVLERLİ, kan bağışının önemi hakkında bilgiler verirken; Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kan Bankası yetkilileri Funda ELAGÖZ ve Buğra Erol SADRAZAM da kan verme süreci ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında detaylı bilgiler sundular.

Bilgilendirme sunumlarının ardından Polis Okulu Müdürü Kaan Resa SAÇAR, Kan Bankası yetkilileri Funda ELAGÖZ ve Buğra Erol SADRAZAM ile Thalassemia Derneği Başkanı Çiğdem BEŞEVLERLİ’ye katkılarından ötürü plaket takdim etti.

Dernek Başkanı Çiğdem BEŞEVLERLİ ise Polis Okulu Müdürlüğü personelinin ve öğrencilerinin duyarlı davranışları ve sosyal sorumlulukları için Polis Okulu Müdürü Kaan Resa SAÇAR’a teşekkür ederek belge takdim etti.

Sunumların ardından, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kan Bankası personeli kan bağışı işlemine başladı. Polis mensupları, “Kan ver, Hayat ver” slogarı ile insan hayatını koruyup sürdürmek için kan bağışında bulunarak sosyal sorumluluklarını yerine getirdiler.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir