15 Nisan 2024, Pazartesi

Trafik Denetimlerinde Gözaltına Alınanlar ve Araçlara Yapılan İşlemler!

Gece saatlerinde gerçekleştirilen asayiş denetimleri kapsamında, halkın yoğun olduğu bölgeler ve eğlence mekanları titizlikle kontrol edildi. Yapılan denetimler sonucunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, kumarhanelerde ise 18 kişinin yasak olduğu halde bulunduğu tespit edildi ve aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Trafiği denetleyen ekipler tarafından ise toplam 750 araç sürücüsü kontrol edildi. Kontroller sonucunda, 119 sürücünün hız sınırını aştığı, 2 sürücünün alkollü araç kullandığı, 1 sürücünün ehliyetsiz ve sigortasız araç kullanırken yakalandığı, 16 sürücünün cep telefonuyla konuşurken araç kullandığı, 6 sürücünün emniyet kemeri takmadığı, 13 sürücünün ruhsatsız araç kullandığı, 4 sürücünün sigortasız araç kullandığı ve 1 sürücünün de tehlikeli sürüş yaptığı belirlendi.

Bu tespitlerin ardından, toplam 225 sürücü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek haklarında yasal işlem başlatılırken, 2 sürücü tutuklanırken ve 21 araç trafikten men edildi. Denetimlerin devam edeceği ve halkın güvenliği için çalışmaların aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir