27 Mayıs 2024, Pazartesi

TRAFİK DENETİMLERİNDE UYUŞTURUCUYLA YAKALANAN ŞAHIS TEMİNATLA SERBEST BIRAKILDI


Lefkoşa’da trafik ekipleri tarafından yapılan kontrolde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunarak tutuklanan zanlı Enes Uçar bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Nevzat Gün olayla ilgili bulguları aktardı. Polis, 28 Nisan 2024 tarihinde saat 02. 00 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde kontrol amaçlı durdurulan PF128 plakalı araçta yapılan aramada huzurda bulunan zanlı Enes Uçar’a ait tütün paketi içerisinde yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde tespit edilerek emare alındığını söyledi. Polis zanlının suçüstü tutuklandığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi. Polis memuru, zanlının mahkemeye çıkarılarak, 2 gün tutuklama emri alındığını, bu süre içerisinde uyuşturucu maddeyi kimden aldığına dair itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini açıkladı.  Polis, ayrıca zanlının evinde arama yapıldığını ancak kanunsuz herhangi bir şey bulunamadığını ifade etti. Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 400’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GENEL-İŞ SENDİKASININ 20. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

DEV-İŞ Federasyonuna bağlı Devrimci Genel-İş Sendikasının 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa Semih Kolozali getirildi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir