23 Nisan 2024, Salı

Türk Eskrimcileri İtalya ve Yunanistan’da Piste Çıkıyor!

Milli eskrimciler, İtalya ve Yunanistan’da düzenlenecek Eskrim Dünya Kupası’nda kılıç kategorisinde yer alacaklar. Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1-3 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvada 13 sporcu Türk bayrağını temsil edecek. Erkekler Kılıç Dünya Kupası, İtalya’nın Padova kentinde gerçekleşecek. Tolga Aslan, Kerem Çağlayan, Muhammed Furkan Kalender, Enes Talha Kalender, Adem Doruk Küpeli, Arda Tanerler, Ateş Efe Toker, Furkan Yaman ve Enver Yıldırım milli formayı temsil edecekler. Kadınlar Kılıç Dünya Kupası ise Atina’da düzenlenecek. Bu kategoride Begüm Alkaya, Nisanur Erbil, Nil Güngör ve Deniz Selin Ünlüdağ Türkiye’yi temsil edecekler.

Erkekler ve kadınlar olmak üzere toplamda 13 milli eskrimci, İtalya ve Yunanistan’ın ev sahipliğindeki Eskrim Dünya Kupası’nda mücadele edecek. Her iki kategoride de Türkiye’yi başarıyla temsil etmeyi hedefleyen sporcular, kılıç kategorisinde ter dökecekler. İtalya’nın Padova kentinde düzenlenecek olan Erkekler Kılıç Dünya Kupası’nda Türk eskrimcilerden oluşan bir ekip mücadele edecek. Bu ekipte Tolga Aslan, Kerem Çağlayan, Muhammed Furkan Kalender, Enes Talha Kalender, Adem Doruk Küpeli, Arda Tanerler, Ateş Efe Toker, Furkan Yaman ve Enver Yıldırım yer alacaklar. Kadınlar Kılıç Dünya Kupası ise Atina’da gerçekleşecek ve Türkiye’yi Begüm Alkaya, Nisanur Erbil, Nil Güngör ve Deniz Selin Ünlüdağ temsil edecekler.

Eskrime tutkuyla bağlı olan Türk sporcular, İtalya ve Yunanistan’da düzenlenecek olan Eskrim Dünya Kupası’nda ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyorlar. 1-3 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvada milli eskrimciler, kılıç kategorisinde piste çıkacaklar. Bu önemli organizasyonda Türk bayrağını gururla taşıyacak olan sporcular, hem bireysel başarılarını hem de ülke adına elde edecekleri başarıları hedefliyorlar. Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Erkekler Kılıç Dünya Kupası İtalya’nın Padova kentinde, Kadınlar Kılıç Dünya Kupası ise Atina’da gerçekleşecek.

Türkiye’nin milli eskrimcileri, dünya çapında önemli bir organizasyon olan Eskrim Dünya Kupası’nda kılıç kategorisinde mücadele edecekler. İtalya ve Yunanistan’ın ev sahipliğini yapacağı turnuvada Türk sporcular, hem bireysel hem de takım olarak mücadele edecekler. Erkekler Kılıç Dünya Kupası’nda 9 sporcu, Kadınlar Kılıç Dünya Kupası’nda ise 4 sporcu Türkiye’yi temsil edecek. Türk sporcular, turnuvada ülkelerini en iyi şekilde temsil etmek ve başarılı sonuçlar elde etmek için ter dökecekler. Bu önemli organizasyonda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecek olan milli eskrimciler, müsabakalara en iyi şekilde hazırlanıyorlar.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fenerbahçe’li Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesine tepki gösterdi!

Fenerbahçe’nin tecrübeli oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesinin ardından sosyal medya hesabından bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir