23 Nisan 2024, Salı

UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, Mustafa Çağatay’ın 35. ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, KKTC’nin ilk Başbakanı Mustafa Çağatay’ın ölümünün 35’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hasipoğlu, siyasetini salt doğruluk ve dürüstlük üstüne bina ettiğini belirttiği UBP eski genel başkanı ve eski başbakan Mustafa Çağtay’ı rahmetle andı.

Hasipoğlu mesajında, “Meslektaşı olmakla gurur duyduğum Merhum Mustafa Çağatay’ın, KKTC Devleti’nin kamusal ana hatlarının çizilmesinde, hukuki mevzuatının gelişmesinde ortaya koyduğu çaba ve kararlılık, belleklerimizdeki güncelliğini korumaktadır. Kıbrıs Türk Federe Devleti Başbakanlığı ile KKTC Kurucu Başbakanlığı gibi tarihi bir geçiş döneminde, üstlendiği görevi, başarı ile yerine getiren Mustafa Çağatay’ın hizmetlerinin, duruşunun, hala halkımızın gönlündeki farklı konumunu gördükçe, kendisiyle aynı parti mensubu olmaktan onur duymaktayız. Mustafa Çağatayı’ bu vesileyle halkımızın, ailesinin ve sevenlerinin huzurunda saygı ile yad ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BİR GÜNDE 2 ANİ ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Gazimağusa’da sakin Memiş İÇEL …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir