23 Nisan 2024, Salı

Ukraynalı Kadın, Parayı Kapkaççılara Kaptırdı! Kara Para Aklama Şüphesiyle Gözaltında!

Güney Kıbrıs’ta geçtiğimiz cuma günü yaşanan olayda, 31 yaşındaki Ukraynalı bir kadının yüklü miktardaki parayı kapkaççılara kaptırması sonucu Rum polisinin harekete geçtiği bildirildi. Alithia gazetesinin haberine göre, AB ülkeleri aracılığıyla seyahat eden Ukraynalı kadın, her seferinde valizler dolusu para getirip götürüyordu. Toplamda 15 kez gerçekleştirdiği bu seyahatlerle ilgili soruşturma devam ediyor.

Ukraynalı kadının polise verdiği ifadelerin çelişkili olduğu belirtilirken, polisin parayı ne amaçla kullandığını araştırdığı ve kadının iş birliği teklifini reddettiği kaydedildi. Haberde ayrıca, son bir yıl içerisinde kadınla birlikte en az 10 kişinin aynı güzergahı kullanarak milyonlarca euro nakit para taşıdığı bilgisi yer aldı.

Soruşturma devam ederken, Ukraynalı kadının yasa dışı faaliyetlerden elde edilen kara parayı aklama suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Rum polisi konuyla ilgili detaylı inceleme yaparken, olayın ardındaki gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AYNI GÜN İÇERİSİNDE 3 FARKLI KAZA YAŞANDI

1.  KARŞIYAKA’DA BİSİKLETÇİYE ÇARPMA KAZAASI: BİR YARALI 22.04.2024 tarihinde saat 12:00 sıralarında, Karşıyaka’da Güzelyalı Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir