23 Nisan 2024, Salı

Yasada Değişiklik Yapılacak! İşte Detaylar

Tasarıyla ilgili görüş ve öneriler, Meclis Başkanlığına yazılı olarak 20 gün içinde sunulabilecek. Mevcut yasada zaman zaman yasaya aykırı işlemler yapılabildiği ve uygulamada yaşanan sorunların çözümüne ilişkin gerekli düzenlemelerin bulunmaması nedeniyle, yasanın günümüz koşullarına uygun bir şekilde değiştirilmesi ve uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi hedefleniyor.

Yasanın tasarısında ayrıca, belgeler üzerindeki “imza ve mühürleri tasdik edecek” kişilerin atanması, kullanacakları unvanı, görevleri, tasdik koşulları ve görevin icrasına ilişkin usul ve esaslar ile uygulamaya ilişkin kuralların yanı sıra hala görev yapan tasdik memurlarının durumu ve mevcut tasdik memurluğu başvurularının değerlendirilmesine ilişkin kurallar da düzenlendi. Gerekli düzenlemelerin yapılmasıyla birlikte yasanın daha etkili ve güncel bir şekilde uygulanması amaçlanmaktadır.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ALKOLLÜ ŞAHIS ÇEVRESİNDEKİ HERŞEYİ KIRIP GEÇİRDİ!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 23.04.2024 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir