15 Nisan 2024, Pazartesi

YDP Genel Sekreteri Prof. Dr. Talip Atalay Meclis Tartışmalarını Değerlendirdi: “Öfkeli ve Nahoş İfadeler Kullanıldı!”

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Sekreteri Prof. Dr. Talip Atalay, dün Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan olayları değerlendirdi. Atalay, Meclis Genel Kurulu’nda bulunmadığı sırada Erhan Arıklı ve Tufan Erhürman arasında gerçekleşen tartışmada öfkeli ve nahoş ifadelerin kullanıldığını belirtti.

Atalay, özellikle Erhürman’ın YDP tabanını hedef alan “Terbiyesizler” ifadesini duyduğunda büyük bir üzüntü yaşadığını ve bu tür ifadelere asla müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Ayrıca, başka bir partinin tabanına yönelik benzer ifadelerin de tasvip edilemeyeceğini belirtti.

Olayın ardından Atalay, Erhürman ile iletişime geçtiğini ve Erhürman’ın bu ifadenin YDP tabanını hedeflemediğini belirttiği bir açıklama yaptığını söyledi.

Atalay, aynı zamanda Arıklı’nın YDP’ye karşı iftira atmaya yönelik iddialarda bulunduğunu belirterek, şu açıklamayı yaptı: “Arıklı’nın bize karşı Kurultay malzemesi yapabilmek için özel whatsapp grubunda ‘orada olmadığım halde benim içeride olduğumu, kendisi çıktıktan sonra kendisine terbiyesiz denildiğini duyduğum halde sessiz kaldığımı’ yazması ise artık alıştığımız diğer örneklerde olduğu gibi düpedüz İFTİRADIR. ÇÜNKÜ MECLİS KAYITLARI İNCELENDİĞİNDE SÖZ KONUSU TARTIŞMA ESNASINDA BENİM İÇERDE OLMADIĞIM GÖRÜLÜR. Biz orada olsak ve Erhan Bey’in arkasından Genel Kurul’da öyle bir ifade kullanılsa kesinlikle SESSİZ KALMAYIZ, bize yakışan şekilde tavrımızı alır, tepkimizi koyarız.”

Atalay, dün Meclis’ten ayrılırken Meclis Başkanlığı’na vekalet eden Sayın Fazilet Özdenefe’nin acil bir durum için ricası üzerine rutin bir uygulama olan kısa bir süre kendisinin yerine vekalet etmesini tartışmayla ilişkilendirip sunmanın yakışıksız ve ahlaki bir sorun olduğunu belirtti. Bu durumu YDPli olduğunu iddia eden kişilerde görmekten büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir