23 Nisan 2024, Salı

Yeşili Korumak İçin Acil Önlemler Alınmalı! Anıt Ağaçlarımızın Son Durumu

Seminerde, “Anıt Ağaçlarımız” kitabının yazarı Dağdoğan Sadrazam’ın sunum yaptığı belirtildi. Toplantıda, çam ağaçlarının ilgisizlik nedeniyle kötü durumda olduğu ve alınması gereken acil önlemlere vurgu yapıldı. Ayrıca, ülkede yeşil ormanların gri beton ormanlarına dönüşmesinden duyulan rahatsızlık dile getirilerek, ağaçların geçmişten gelecek nesillere devredilecek bir emanet olduğu vurgulandı.

Toplantı sonunda, bir sonraki buluşmanın 9 Mart Doğa Bayramı’nda yapılmasına karar verildi ve seminer sonlandırıldı. Organizasyonda, Her Daim Doğa Dostları Grubu, TOVAD, Kıbrıs Sulak Alan Topluluğu, Karpaz Dostları Derneği, Peyzaj Mimarları Odası, Dağdoğan Yürüyüş Ekibi, Tepebaşı Kültür Sanat ve Doğayı Koruma Derneği (Tepder) gibi sivil toplum örgütlerinin yer aldığı belirtildi.

Ağaçların öneminin vurgulandığı seminer, katılımcıların çevre duyarlılığını artırmayı ve doğanın korunmasına dikkat çekmeyi amaçlıyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek adına ağaçları korumak ve yeşil alanları artırmak önemli bir görev olarak öne çıkıyor. Bu tarz etkinliklerin düzenli olarak yapılması ve toplumun bilinçlendirilmesi ise doğa ve çevre konularında farkındalığın artmasına katkı sağlayabilir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AYNI GÜN İÇERİSİNDE 3 FARKLI KAZA YAŞANDI

1.  KARŞIYAKA’DA BİSİKLETÇİYE ÇARPMA KAZAASI: BİR YARALI 22.04.2024 tarihinde saat 12:00 sıralarında, Karşıyaka’da Güzelyalı Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir