14 Nisan 2024, Pazar

Yeşilırmak, Özersay’a Sert Çıktı: “Polisi Kullanarak Gözdağı Vermeye Çalışıyor!”

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Emrah Yeşilırmak, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay’ın kendisini hedef alan iddialarına sert bir şekilde cevap verdi. Yeşilırmak, Özersay’ın polis teşkilatını kullanarak kendisine gözdağı vermeye çalıştığını iddia ederek, ismini kullanarak haber yapmaya çalıştığını savundu.

Siyasette uzun yıllardır dürüstlüğünden ve prensiplerinden taviz vermeyen Yeşilırmak, devletin kaynaklarını koruma konusundaki kararlığını vurguladı. Ayrıca, polis teşkilatıyla ilgili yapılan iddialara da yanıt veren Yeşilırmak, polisin davetini kabul etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Yeşilırmak’ın açıklaması şöyle: “Kudret Özersay, sen bu halkın göz bebeği olan Polis Teşkilatımızı kullanarak bana gözdağı mı vermeye çalışıyorsun? İsmimi vermeye cesaretin bile yok!!! Her yerde ismimi kullanarak haber yaptırmaya çalışıyorsun! Yaklaşık olarak 6 yıldır siyasetin içerisinde yer alan biri olarak benim herhangi bir kuruma veya kişilere verilemeyen hesabım da yok, korkum da yok. Bu devletin kaynaklarına zarar gelmesin diye belediye başkanlığından bu tarafa çaba gösteriyorum. Göstermeye de devam edeceğim. Kirli bir şekilde diploma alacak adam değilim ben. İlk gün beni ima ettiğinde çıkıp aynı şeyleri söylemiştim. Bilgi ve belgeleri paylaşmaya açığım diye. Neymiş efendim yargılanacakmışım? Sen kimsin? Polis! Asker! Savcı! Yargıç! Senin nasıl bir egoya sahip olduğunu o partiden ayrılan herkes biliyor! BENDE BİLİYORUM.”

Son olarak, bazı yayın organlarında polisin Emrah Yeşilırmak’ı diploma soruşturması ile ilgili olarak polise davet ettiğini ve gitmediğini yazmış! Bu haber üzerine Polis Genel Müdürü ile görüşüp, polis teşkilatının daveti olması halinde her zaman katılacağını paylaştı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir