14 Haziran 2024, Cuma

Z.Ç TEMİNATA BAĞLANARAK SERBEST BIRAKILDI

(29.05.2024….MHA….)Gazimağusa’da müdür olarak çalıştığı Cyprus Ways Rent A Car’dan para sirkat ettiği iddiasıyla soruşturma başlatılan Z.Ç. hakkındaki soruşturma sona erdi.

30 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Gazimağusa’da müdür olarak çalıştığı Cyprus Ways Rent A Car’dan sahtekarlıkla para sirkat ettiği iddia edilen Z.Ç. aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Z.Ç. mahkemeye çıkartılarak ve ileride yargılanmak üzere 30 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Mahkemede meseleyle ilgili olarak ifade veren Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis Okan Keskin, zanlının işyeri adına olmamasına rağmen Zabitler Petrol İstasyonu’ndan fatura karşılığı yakıt alıp, aldığı faturalar üzerinde oynama yaparak sahtekarlıkla toplam 5 bin 150 TL’yi sirkat ettiğini belirtti.

Keskin, müştekinin mağduriyetinin giderildiğini belirterek mahkemeden hakkındaki soruşturmasını tamamladığı KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç İzzet Erkanlılar, talebi uygun buldu ve zanlının ileride görüşülecek davalarında hazır olması için teminata bağladı.

İzzet Erkanlılar, zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men edilmesine, 30 bin TL nakdi teminata bağlanmasına ve KKTC vatandaşı bir kefilin lehine 300 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.(MHA)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir