23 Nisan 2024, Salı

Azerbaycanlı İş İnsanları KKTC’de Yatırım Fırsatları İçin Buluştu!

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Bugadov, Milletvekili Ramil Hassan ve Azerbaycanlı bir grup yatırımcı iş insanı, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretleri kapsamında, Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer tarafından karşılandılar.

Tahir Bugadov ve beraberindekiler, geçtiğimiz hafta Azerbaycan’da gerçekleşen toplantılarda ele alınan konuları KKTC’de tekrar gözden geçirmek ve yatırım fırsatlarını yerinde incelemek için adaya geldiler. Bir günlük çalışma ziyaretinin ardından, Azerbaycan heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyetiyle birlikte Antalya’ya geçerek Diplomasi Forumu’na katılacak.

Ziyaretleri sırasında, Azerbaycan heyeti KKTC’li iş insanlarıyla bir araya gelerek özellikle eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerindeki yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgiler edinecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Ünal Üstel, “KKTC’nin TDT üyeliği ve geçtiğimiz yıl imzalanan işbirliği protokolü sonrasında KKTC-Azerbaycan ilişkilerinde ciddi ve hızlı bir gelişme yaşandığını” belirtti. Geçtiğimiz hafta Azerbaycan ziyareti sonrası gerçekleşen bu ziyaretle çalışmaların devam edeceğini ve iş birliklerinin artarak süreceğini ifade etti.

Üstel, Azerbaycan heyetini ülkelerinde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, yapılan çalışmaların gözden geçirileceğini ve yatırımcı iş insanlarının yerel iş insanlarıyla buluşturulacağını söyledi. Ayrıca, KKTC-Azerbaycan dış ticaret hacminin artırılması ve eğitim, turizm, tarım ve inşaat sektörlerindeki yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BİR GÜNDE 2 ANİ ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Gazimağusa’da sakin Memiş İÇEL …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir