15 Nisan 2024, Pazartesi

Bakan Arıklı ve Erhürman arasında havalimanı gerginliği!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’a verdiği yanıtta, Ercan Havalimanı ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti ile imzalanan sözleşmelere atıfta bulunarak, işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Uçuş güvenliğinin hayati önem taşıdığını belirten Arıklı, atılan adımların Türkiye Devlet Hava Meydanları İşletmesi denetimine tabi olduğunu dile getirdi.

Bakan Arıklı, Ercan Havalimanı’nın işletilmesine verilen yetkinin kısmi ve geçici olduğunu belirterek, eksikliklerin uçuş güvenliğini etkilemeyeceğini söyledi. “Ek Protokol 5” kapsamında yapılan ödemelerin pandemi sürecinden kaynaklandığını ifade eden Arıklı, tahkim heyetinin karar verme süresinin sona erdiğini ve bundan dolayı tartışmanın gereksiz olduğunu dile getirdi.

CTP Genel Başkanı Erhürman ise Bakan Atakan tarafından imzalanan protokolde yer alan hükmü hatırlatarak, yerel mevzuatın havalimanına sertifika ve ruhsat verilmesi konusunda belirleyici olduğunu savundu. Tartışma sırasında Arıklı ve Erhürman arasında gerginlik yaşandı ve karşılıklı suçlamalarla devam eden tartışma, toplantının seyrini değiştirdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir