14 Nisan 2024, Pazar

Barış Ağca’nın ölümüne sebep olan alkollü sürücü Emirhan Yürük’e ek tutukluluk verildi

Girne – Güzelyurt ana yolunda 19 yaşındaki Barış Ağca’nın ölümüyle sonuçlanan kaza zanlısı 32 yaşındaki Emirhan Yürük yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Polis çavuşu Salahi Adlı mahkemede olguları aktardı. Polis, 25 Mart 2024 tarihinde saat 02.30 sıralarında,  Girne – Güzelyurt ana yolunun 12-13 km arasında 172 promil alkollü içki tesiri altında Girne istikametine doğru seyreden Emirhan Yürük’ün yönetimindeki UE 621 plakalı  salon araçla dikkatsizce yolun sağına geçmesi neticesinde o esnada karşı istikametten gelmekte olan 18 yaşındaki Zeynep Kartal yönetimindeki EE 461 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu yüz yüze çarpıştıklarını söyledi. Polis, kaza sonucu EE 461 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Alsancak’ta sakin Barış Ağca’nın olay yerinde yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Polis, kazada UE 621 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 30 yaşındaki Tuğçe Kocagül ve EE 621 plakalı araç sürücüsü Zeynep Kartal’ın ağır yaralanarak kaldırıldıkları Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Tuğçe Kocagül’ün beyin kanaması, Zeynep Kartal’ın ise kafatası kırığı, göğüs kafesi kırığı, iç organ yaralanması teşhisi ile yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını kaydetti.

Polis, UE 621 plakalı araç sürücüsü Emirhan Yürük’ün tutuklandığını ve soruşturma başlatıldığını kaydetti.  Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde birçok kamera görüntüsü incelediklerini, ifadeler temin ettiklerini belirtti.

Polis, alınacak ifadeler ve incelenecek başka kamera görüntüsü olduğunu ifade ederek, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel zanlının 8 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir