14 Nisan 2024, Pazar

Başbakan Üstel ve TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan KKTC’ye Önemli Destek!

KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz dün bir araya geldi. TC Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmede, iki ülkenin siyasi ve ekonomik alanlardaki işbirlikleri detaylı bir şekilde ele alındı. KKTC’nin kalkınmasına katkı sağlayacak pek çok farklı sektörde devam eden mevcut projelerin değerlendirildiği toplantıda, 2024 yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması hazırlıkları da masaya yatırıldı.

Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın da hazır bulunduğu görüşme oldukça verimli geçti. İki ülke arasındaki işbirliklerinin daha da güçlendirilmesi adına atılan adımlar ve gelecek planları konusunda detaylı bir şekilde konuşuldu. Hem KKTC hem de TC hükümeti, ortak projelerin hayata geçirilmesi ve ekonomik işbirliğinin artırılması konusunda kararlı olduklarını vurguladılar. Bu olumlu gelişmeler, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlayacak.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir