23 Nisan 2024, Salı

Başbakan Üstel’den Antalya Diplomasi Forumu Değerlendirmesi: “Dünya Ülkeleri ile İlişkilerimizi Güçlendirmeye Kararlıyız!”

Başbakan Ünal Üstel, 3. Antalya Diplomasi Forumu’ndaki temasları tamamladıktan sonra ülkeye dönerek yaptığı açıklamada, organizasyonun son derece önemli ve başarılı olduğunu belirtti. Forum sayesinde dünyanın farklı ülkelerinden gelen devlet adamları, başbakanlar, bakanlar ve siyasilerle bir araya gelme fırsatı bulduklarını vurgulayan Üstel, Kıbrıs Türk Halkı’nın sesini duyurmaya çalıştıklarını ifade etti. Ülkeler arasındaki fırsatları ve ilişkileri geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran Başbakan Üstel, Anavatan Türkiye’den aldıkları destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

Antalya Diplomasi Forumu’nun küresel barışa ve sorunlara diplomasi yoluyla çözümler üretme amacı taşıdığını dile getiren Üstel, Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası alandaki gücünün simgesi haline gelen forumun etkisinin her geçen gün arttığını belirtti. Kendilerinin de uluslararası alandaki temasları artırdıklarını ve böyle devam edeceklerini ifade eden Üstel, Antalya’da güçlü bir ekip ile bulunduklarını ve önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Başbakan Üstel, Azerbaycan heyeti ve Brundi Başbakanı ile resmi temaslarda bulunduklarını ve bu görüşmelerin siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirmeye yönelik olduğunu belirtti. Ayrıca dünya genelinde birçok ülke ile zaten ilişki içinde olduklarını ifade eden Üstel, tüm ülkelerle ortak bir paydada buluşabilmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Antalya Diplomasi Forumu’na katılarak Kıbrıs sorununu uluslararası platformda anlatma fırsatı bulmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Üstel, Anavatan Türkiye’nin ev sahipliği ve destekleri için teşekkürlerini iletti. Forumun KKTC’nin görünürlüğüne katkı sağladığını ve uluslararası dünyada seslerini duyurduklarını belirten Üstel, Türk Devletleri Teşkilatı ile işbirliklerini geliştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ÇALINTI ARAÇ VE PLAKAYLA YAKALANDILAR, BAŞKA SUÇLARI DA ORTAYA ÇIKTI!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde, Girne’de Mete Adanır Caddesi üzerinde, Girne Polis …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir