16 Nisan 2024, Salı

Bordeaux Futbolcusu Alberth Elis Yapay Komadan Çıkarıldı!

Fransa 2. Futbol Ligi’nde (Ligue 2) Guingamp ile oynanan maçta başına aldığı darbeler sonucunda tedavi altına alınan Bordeaux futbolcusu Alberth Elis, yapay komadan çıkarıldı. Honduraslı milli futbolcu Elis’in ailesi tarafından yapılan açıklamada, maç sırasında aldığı darbe nedeniyle kafa travması geçirerek ameliyat edildiği ve yapay komaya alındığı belirtildi. Ancak yapılan son açıklamada Elis’in uyanmaya başladığı ve iyileşmeye başladığı bilgisi verildi. Bordeaux Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Elis’in durumunun önümüzdeki günlerde netleşeceği ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür ettiklerini belirtildi.

Maç sırasında Guingamp ile oynanan karşılaşmanın ilk dakikalarında rakip futbolcuyla çarpışan Alberth Elis, uzun süre yerde kalmış ve ardından ambulansla hastaneye kaldırılmıştı. Yaklaşık 8 dakika saha içerisinde tedavi gören 28 yaşındaki futbolcunun durumu ciddiyetini korumuş ve ameliyat edilerek yapay komaya alınmıştı. Ancak yapılan son açıklamalar, Elis’in uyanmaya başladığı ve yavaş yavaş iyileşmeye başladığı yönünde olumlu haberler verdi.

Elis’in ailesi, Bordeaux Kulübü aracılığıyla yaptıkları açıklamada, futbolcunun savaşçı ruhuyla durumuyla ilgili herkesi en kısa sürede bilgilendireceklerini ifade etti. Ayrıca sağlık ekiplerine ve destekleyenlere minnettar olduklarını ve duaların kendilerine güç verdiğini belirterek, Elis’in durumunun gelecek günlerde netleşeceğini ifade ettiler.

Bordeaux’nun 24 Şubat’ta Guingamp’ı 1-0 yendiği maçta yaşanan bu üzücü olay, futbol camiasını derinden üzmüştü. Elis’in aldığı darbenin ciddiyeti ve tedavi süreci, futbol severler tarafından yakından takip edilirken, yapılan son açıklamalar ise umut verici oldu. Elis’in iyileşmesi ve futbola dönmesi için dua edenlerin sayısı her geçen gün artarken, futbolcunun da kısa sürede sağlığına kavuşması bekleniyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fenerbahçe’li Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesine tepki gösterdi!

Fenerbahçe’nin tecrübeli oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesinin ardından sosyal medya hesabından bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir