14 Nisan 2024, Pazar

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’dan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Arıklı’ya sert yanıt: “Terbiyesizlik ve Şovmenlik Suçlaması!”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma cevap verdi.

Erhürman, Meclis’te yaşanan bir tartışmayı anlattığı paylaşımında Arıklı’ya hitaben, “Bugün Meclis’te, Tufan Erhürman ile bir tartışma yaşadık. Benim Tufan Erhürman’ı protesto için Genel Kurulu terk ettiğim bir anda, arkamdan UBP sıralarına dönerek; “Aha bu terbiyesizleri başımıza siz bela ettiniz” demesini bir kenara not ettik” ifadelerini kullandı.

Erhürman, Arıklı’nın kendisini “terbiyesizler” olarak adlandırması ve “şovmenlik” suçlamasında bulunmasına karşılık verirken, Arıklı’nın kullandığı ifadeleri eleştirdi. Erhürman, Arıklı’nın ayrımcılık ve bölücülük yapmaya çalıştığını belirtirken, kendisinin her kesime eşit ve adil davrandığını vurguladı.

Erhürman, Arıklı’nın çarpıtma ve manipülasyonla farklı kesimleri karşı karşıya getirmeye çalıştığına dikkat çekerken, Meclis’teki konuşmasında daha fazla detay vereceğini belirtti. Erhürman, Arıklı’nın hesap verebilirliği ve ciddiyeti konusunda sorgulamalar yaparak, siyasi muhataplarına karşı saygısızlık yapmanın yanlış olduğunu ifade etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Türk-Bir Başkanı Arıklı Belçika’da temaslarda bulundu

Temasları kapsamında Türk Dernekler Birliği’nde  4 Sivil Toplum Örgütü’nün temsilcileri ile bir araya gelen Arıklı,   …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir