27 Mayıs 2024, Pazartesi

CUMHURBAŞKANI TATAR, TÜRKİYE’NİN LEFKOŞA BÜYÜKELÇİSİ FEYZİOĞLU VE KEİ KOORDİNATÖRÜ ÖZ’Ü KABUL ETTİ

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği (KEİ) Ofisi Koordinatörü Erol Öz, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü, KKTC’nin ekonomik dönüşümüne Türkiye’nin sağlayacağı katkı gibi konular ele alındı.

Ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Maliye Bakanlığı döneminde o dönemde elçilikte Maliye Müşaviri olan Erol Öz ile çalışma imkanı bulduğunu hatırlattı. Kaynakların insanlara dokunan, iyi etüt edilmiş projelere kamusal faydayı esas alacak şekilde kullanılmasının önemine değinen Ersin Tatar, birlikte çalışarak ekonomide önemli adımların atılabileceğini söyledi.

Büyükelçi Metin Feyzioğlu da tecrübeli bir bürokratın tekrar görev almasının önemini vurguladı.

KEİ Koordinatörü Erol Öz de,  Cumhurbaşkanı Tatar’ın, geçmişte yaptığı önemli düzenlemeleri yakınen müşahede ettiğini ve kamu maliyesi alanında yaptığı düzenlemelerin ekonomide uzun yıllar olumlu etkisinin görüldüğünü ifade etti. Erol Öz, Ankara’dan Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek’in özel selamlarını Sayın Ersin Tatar’a getirdiğini de ifade etti.

Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokollerinin uygulanması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse ettiği projelerinin hayata geçmesi için çalışmalarını yürüten KEİ ofisinin yeni başkanı Erol Öz, 2010-13 yıllarında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Maliye Bakanı olduğu dönemde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde o dönemdeki yapısal reformların gerçekleşmesi için ekonomi müşaviri olarak görev yapmıştı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GENEL-İŞ SENDİKASININ 20. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

DEV-İŞ Federasyonuna bağlı Devrimci Genel-İş Sendikasının 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa Semih Kolozali getirildi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir