16 Nisan 2024, Salı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni Ziyaret Etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye ziyareti kapsamında son olarak Ankara’da Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Meclis kaynaklarına göre, Töre’yi dernekte Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk ve gaziler karşıladı. Ziyaret sırasında Töre, Türk ordusunun gerçekleştirdiği Barış Harekatı’nın, Kıbrıs’ın Yunan olmaması için mücadele veren mücahidin gücüne güç kattığını vurgulayarak, harekatın sağladığı güven ortamının bugün bağımsız bir devlet olmalarını sağladığını belirtti.

Töre, Mavi Vatan’daki gelişmelere de değinerek, Doğu Akdeniz’deki hakları koruma konusunda Anavatan ile birlikte kararlı bir şekilde mücadelelerine devam edeceklerini ifade etti. Savunma alanında Türkiye’nin son yıllarda attığı adımların önemine dikkat çeken Töre, bu durumun kendilerine de büyük bir güç ve moral verdiğini dile getirdi. KKTC’nin milli bir devlet olarak yoluna devam ettiğini belirten Töre, Türk milletinin bir parçası olduklarını vurguladı.

Ankara ve Kırşehir’deki ziyaretlerini tamamlayan Meclis Başkanı Töre’nin bugün öğlen saatlerinde ülkeye dönmesi bekleniyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir